Mūsu mīļajai māsai Lidijai Lasmanei-Doroņinai piešķirta Ministru kabineta balva!

Priecīga ziņa mūsu draudzē pirms gaidāmajiem valsts svētkiem novembrī!

Mūsu draudzes māsai Lidijai Lasmanei-Doroņinai piešķirts otrs augstākais Latvijas Valsts apbalvojums – Ministru kabineta balva. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu, kuru 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis.

Lidijai Lasmanei-Doroņinai balva piešķirta kā disidentei un Latvijas neatkarības cīnītājai par mūža ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, stiprinot nacionālās kultūras un morāles vērtības.

Lidija dzimusi baptistu ģimenē, mācījusies māsu skolā, bet dzīves ceļi jaunībā  bijuši pārbaudījumu pilni. Lidija vairākus gadus pavadījusi apcietinājumā par nacionālo partizānu atbalstīšanu. Vēlāk sodīta par pretpadomju un reliģiskas literatūras izplatīšanu, ka arī par pretpadomju aģitāciju un propagandu.

Nevienas grūtības un pārestības Lidijas sirdī nav sējušas rūgtumu, darījušas to cietu, nekas nav licis atteikties no savas pārliecības. Dievs Lidiju radījis stipru un drosmīgu, lai caur viņu nestu daudz svētību visai mūsu valstij. Paldies Tev, mīļais Tēvs, ka esi tā vadījis, sargājis un mīlējis Lidiju!

Mīlestībā uz To Kungu un mūsu valsti priecāsimies un pateiksimies līdz ar Lidiju par iespēju brīvi domāt, runāt, ticēt. Mācīsimies no Lidijas vienmēr pastāvēt un cīnīties par to, kas mums dārgs un pāri visam piedot un mīlēt bezgalīgi!

Kā pati Lidija izteikusies kādā intervijā: “Mums vajadzētu vienoties savā starpā kā vienai latviešu tautai mīlestībā vienam pret otru, neraugoties uz to, kāds grēks katram bijis.”

Lai mums katram caur šo Lidijas Lasmanes-Doroņinas piemēru un atgādinājumu izdodas piepildīt Dieva brīnišķīgo plānu mūsu dzīvēs!