9.05.2002

AldisUdris

“Svētīgi izsalkušie un izslāpušie pēc patiesības, jo tie tiks paēdināti.” (Mateja. ev. 5:6) Jēzus neteica: “Svētīgi un laimīgi tie, kas meklē slavu, pielūdz panākumus vai dzenas pēc varas…”

Čaks Kolsons, kurš reiz bija viens no visietekmīgākajiem cilvēkiem ASV un tad nokļuva cietumā sakarā ar Votergeitas skandālu, ir dzīva liecība Jēzus teiktajam: Nav iespējams atrast laimi caur ietekmi un personīgu varu.

Čaks bija vismazāk laimīgs tad, kad viņa ietekme atradās viņa varas zenītā. Bez tam, tā vara, kas viņam bija, viņu pašu noveda pie sakāves un pat pie brīvības zaudēšanas. Taču tad viņš atrada Jēzu un piedzīvoja jaunpiedzimšanu. Šobrīd viņa vadībā notiek aktīvs kalpošanas darbs vairāk nekā trīssimt sešdesmit cietumos ASV un divdesmit divās valstīs visā pasaulē. Viņš vada un iedvesmo vairāk nekā trīsdesmit tūkstošus brīvprātīgo. Apmēram piecdesmit astoņi tūkstoši ieslodzīto ir pabeiguši viņa evaņģelizācijas un māceklības kursus. Viņš saka: “Nav lielāka prieka kā tas, ka vari apzināties – tu palīdzi Dieva ļaudīm sludināt Labo Vēsti par tka Kristus spēj izmainīt cilvēku dzīves pat vistumšākajās cietumu kamerās.”

“Es esmu atradies tik ļoti tuvu visaugstākajam politiskajam amatam pasaulē… Esmu bijis pilīs un lepnās rezidencēs. Esmu sludinājis grandiozās katedrālēs pa visu pasauli. Bet vislielākais prieks un piepildījums, kuru man nācies piedzīvot…, ir atrašanās drūmā un tumšā cietumā, redzot kā kāds rūdīts un plecīgs noziedznieks asaru plūdos atdod savu dzīvi Jēzum.”