All You Need Is Love

Ja viss, kas tev vajadzīgs, lai dzīvotu pilnvērtīgi, ir mīlestība kā dziedāja grupa Bītli dziesmā “All You Need Is Love” (Viss, kas tev vajadzīgs, ir mīlestība), tad – kas ir mīlestība? Nereti kristieši ātri un vienkārši spēj atbildēt uz šo jautājumu – “Dievs ir mīlestība!” – un tas tiešām tā arī ir.

Bībelē līdzās dažādām Dieva īpašībām atrodam arī skaidrus apgalvojumus par to, kas ir Dievs. Dievs ir patiesība, klints, pestīšana, ķēniņš, Gars, gaisma, siržu pazinējs un mīlestība. Apustulis Jānis Jāņa evaņģēlijā vairākkārtīgi mums to atgādina – “Kas nemīl, nav Dievu atzinis, jo Dievs ir mīlestība.” (Jņ. 1:8). “Mēs esam atzinuši un ticam mīlestībai, kas Dievam ir uz mums. Dievs ir mīlestība, un, kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā un Dievs viņā.” (Jņ. 4:16).

Dievs ir mīlestība un tas nozīmē, ka Dievs rīkojas mīlestībā, gādā par mums mīlestībā, rāda ceļu un arī pārmāca mūs mīlestībā. Un tieši Viņš, kas ir mīlestība, var mums to dot, ja vien paturam atvērtu sirdi.

Tomēr – ko nozīmē pats vārds mīlestība, ko tik daudz var dzirdēt visapkārt? Skaidrojošajā vārdnīcā vārds mīlestība definēts šādi – “intīmas jūtas, kas pauž sirsnību un simpātijas pret konkrētu pretējā dzimuma cilvēku un juteklīga tieksme (pēc tā); jūtas, kas pauž sirsnību, simpātijas pret kādu cilvēku, cilvēku grupu, vai parādību; arī dziļa sirsnība, draudzība, interese.” Var noprast, ka mīlestība ir kas ļoti personisks, silts un īpašs, tātad nav pareiza vai nepareiza veida, kā piedzīvot mīlestību.

Tradicionāli mēs mīlam savu ģimeni, draugus, mīļoto cilvēku, arī draudzi un daudzi teiks, ka mīl arī savu suni vai kaķi. Tomēr aizvien biežāk var dzirdēt, ka kāds mīl eklērus, kāds mīl ziemu, kāds mīl slēpot, kāds lasīt un tā tālāk. Vai mīlēt tiešām var jebko, un vai tādā gadījumā šis vārds un tā lietojums nekļūst pārāk vispārīgs, virspusējs un mazāk nozīmīgs? Maz ticams, ka kāds mīl vienlīdz stipri savu sievu un brokastu kafiju, tomēr šāds vārda mīlestība neatbilstošs lietojums vai nu ļoti pastiprina sacīto par kafiju vai stipri pavājina izsacīto mīlu sievai, vīram vai jebkuram cilvēkam. Tāpēc varbūt tomēr mīlestība ir pelnījusi šo priviliģēto vietu – kad gribam izteikt vissirsnīgākās jūtas.

Saņemt mīlestību ir patīkami, pacilājoši un silti, bet sniegt mīlestību ne vienmēr ir tik viegli. Mīlestība ir jūtas un, ja vēlamies, lai kāds jūt mūsu mīlestību, šīm jūtām ir jāmaterializējas darbībā, darbos. Tad mēs vienmēr varam skatīties uz Dieva vislielāko mīlestības darbu – Viņa dēlu Jēzu Kristu, kurš ar savu piemēru māca mums apstāties, ieklausīties, rūpēties, dot, būt kopā un arī dienās, kad tas nav viegli – palikt lūgšanā.

Tie ir galvenie virzieni, kuros Dievs mums rāda, kā mīlēt, bet tu vari, un noteikti vajag, savu mīlestību personalizēt, darīt to īpašu, cik tu pats esi īpaši un unikāli radīts un cik tāpat unikāli radīti ir cilvēki, kurus mīli. Lai mīlestība kļūst par vienreizēju un neatkārtojamu piedzīvojumu starp jums, un tādā veidā spēj sasniegt sirdi dziļi un personiski. Lai Dievs var tapt pagodināts mīlot ģimeni, draudzi, bezpajumtnieku un arī ienaidnieku!

All you need is God, bet nebūs nepareizi arī – all you need is love, jo mīlestība nāk no Dieva un ved pie Viņa.