Kas Tavos bēniņos?

Mateja baznīcas TV kalpošanas grupa nesen uzsāka sarunu cikla Kas Tavos bēniņos filmēšanu.  Ideja par dažādu cilvēku tikšanos Mateja bēniņos radās, lai tiešā un arī pārnestā nozīmē apstātos un padomātu par to, kas ir mūsu mājas bēniņos un kas – galvā un domās. Katras mājas bēniņos glabājas gan vērtīgas, gan nevērtīgas lietas, iespējams tur var atrast slēpes vai ragaviņas,  vecus žurnālus un vēstules, un varbūt kādu senu lustru – tas viss tur noglabāts ar domu, ka varbūt kādreiz noderēs. Un tā arī ir, ja veicam revīziju bēniņos, tad ir iespējams atbrīvoties no patiešām nevajadzīgām lietām, bet ir iespējams arī atrast ko ļoti svarīgu, varbūt sen aizmirstu, kas savulaik veidojis mūsu identitāti pašos pamatos.

                Līdzīgi  ir ar mūsu domu un vērtību vētīšanu. Laika gaitā iespējams apaugam ar daudziem sīkumiem, kas ikdienā šķiet ļoti svarīgi, bet patiesībā bez tiem varam iztikt un orientēties uz patiešām svarīgo. Sarunu cikls Kas Tavos bēniņos ir veids, kā mēs, draudze, meklējam  jaunas saskarsmes formas ar sabiedrību, lai runātu par to, kas nodarbina mūsu prātus un ir aktuāls ikvienam. Tās ir sarunas par dzīvi, vērtībām, ģimeni, ticību un Dievu.

               Līdz šim Mateja draudzes sociālajos tīklos esam piedāvājuši jau četras interesantas sarunas – ar vēsturnieku, LU profesoru Hariju Tumanu, Latvijas Pasta valdes locekli, matejieti Kristapu Krūmiņu, Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu un Konservatīvisma studiju centra direktoru, LU Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēju Andi Kudoru.  Profesora Harija Tumana intervijas vienmēr bijušas interesantas un reizēm arī provocējošas, jo H. Tumans savus uzskatus balsta akadēmiskās zināšanās un savā pārliecībā: “Ja cilvēka dzīves modelī vairs nav Dieva, tad mainās viņa dzīves jēga. Labklājība padara cilvēkus vājus un piesaista pie materiālām vērtībām, un tās izspiež garīgās vērtības. Tomēr jēgu dzīvei piešķir tikai garīgās un sakrālās vērtības. Šo likumsakarību atklāja jau senie romieši un senie grieķi.”

Skatītāju interese liecina, ka sarunu cikls Kas Tavos bēniņos auditoriju uzrunā, un tāpēc mēs šo projektu turpināsim īstenot, aicinot Mateja bēniņos cilvēkus, kuru ticība un pilsoniskā stāja var iedvesmot, pārliecināt un varbūt arī aicināt uz plašāku diskusiju vai pārdomām.

Mateja bēniņos viesojās arī aktrise Dita Lūriņa-Egliena, kas brīvā un sirsnīgā sarunā atklāja aktiera profesijas aizkulises un atzina, ka viņa nekautrējas runāt par savu ticību: “Es nevaru pieskaitīt sevi pie kārtīgajiem un pareizajiem kristiešiem.  Bija laiks, kad es vairījos spert soli pa labi vai kreisi. Es esmu pateicīga Dievam, ka Viņš mani tā izmeta un pateica – paskaties, cik pasaule ir plaša, cik tā ir dažāda! Ej un skaties, un ja tu iesi ne tur, es tevi pavilkšu atpakaļ.”

Pateicamies katram, kurš ar lūgšanām un ziedojumiem atbalsta projektu Kas Tavos bēniņos. Pašlaik ir ierakstītas jau divas nākamās epizodes, bet ­– ar ko un par ko būs šīs sarunas – tas lai paliek mazā noslēpumā, nelielai intrigai. Sekojiet informācijai mūsu sociālajos tīklos!

Rakstu sagatavoja

Sendija Burka un Dārta Sīka